Metodinė medžiaga mokytojams dėl nuotolinio mokymo(si)
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga norėdama padėti Lietuvos mokytojams sklandžiai pereiti prie nuotolinio mokymo, daliasi metodinės medžiagos nuorodomis, kurios tikimės bus naudingos.
Visą informaciją rasite čia...
Mokymo idėjos ir klasės ištekliai
Mes turime įvairios mokymo medžiagos, kuri gali padėti jums kurti pamokų planus įvairiomis su vartotojų švietimu susijusiomis temomis.
Kiekvienas mokymo išteklius apima informaciją ir veiklą, kuri padės suteikti mokiniams žinias ir įgūdžius, reikalingus tapti protingais vartotojais.
Ištekliai yra skirti įvairioms temoms:
- Patyčios elektroninėje erdvėje
- Energijos vartojimas
- Vartotojų pasirinkimas
- Internetinė prekyba
Naudodamasis gausia mokymo medžiaga, tinkama bet kuriam dalykui ir apimančia įvairias temas, bet kuris mokytojas gali gauti naudos iš mūsų klasės išteklių. Ištirkite mūsų išteklius dabar!
Daugiau apie tai rasite čia...
Mokytojų kambarys
"Mokytojų kambarys" ved. mokytojai Rita Urbonaitė ir Simonas Jurkštaitis. LRT Televizija 2019.03.03
Kodėl per Užgavėnes valgomi blynai?
Šeimininkė gelbstisi iš nemalonios situacijos, mat sekmadienį valgoma 3, pirmadienį – 6, o antradienį, per Užgavėnes, – net 9 kartus. To paties patiekalo nepatieksi – reikia ruošti vis ką nors kita. O čia dar užgriūva visas būrys persirengėlių! Ką šeimininkė darys – paprasčiausia iškepti blynų. Tačiau tradicinis Užgavėnių patiekalas yra šiupinys su kiaulės uodega. Uodega simbolizuoja, kad baigėsi po Kalėdų stojęs mėsėdas. Liko tik jo uodega.
Užgavėnių blynų receptai (parsisiųsti):
Lietiniai blynai su aguonomis;
Mokykloms prognozuoja didelius pokyčius ir jie prasidės nuo mokytojų
Apie tai skaitykite čia...
Ką turime gelbėti: mokinius, mokytojus ar sistemą?
O gal tiesiog liaukimės sirgti ne savo ligomis?
Psichologė Ramunė Murauskienė
Ką turime gelbėti: mokinius, mokytojus ar sistemą?
Apie tai skaitysite čia...
Užkalnis. Mokytojus niekina, nes inteligentija yra supuvusi, arogantiška ir pikta
Su mokytojais valdžia, premjeras ir kostiumuotas dvaro pitbulis Skirmantas Malinauskas elgiasi šlykščiai, nes jaučia, kad taip galima. Žino, kad taip priimta. Kad už tai niekas nebars. Tokios nuotaikos atsirado ne šiandien ir ne vakar. Mokytojai ne dabar tapo pastumdėliais. Šiai tradicijai daug dešimtmečių.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Kviečiame mokytojus kartu su mokiniais į gimnazijos biblioteką – pakeisti mokymosi aplinką, bendradarbiauti ugdant mokinių medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius. Medijų raštingumas – gebėjimas tinkamai naudotis medijomis: žiniasklaida, socialiniais tinklais, kitomis priemonėmis.
NUSIŠYPSOK !
Bilo Geitso gyvenimiška pamoka jaunimui
Bilas Geitsas (Bill Gates), sakydamas kalbą universitete, paminėjo 11 dalykų, apie kuriuos jaunimas mokykloje nesužinos niekada. Jis kalbėjo apie tai, kad politiškai korektiškas ir pagyromis grįstas auklėjimas sukūrė jaunąją kartą, kuri visiškai nesuvokia realybės, ir kad toks auklėjimas sudaro prielaidas patirti nesėkmes realiame gyvenime.
Štai jo apibendrinimai:
1. Gyvenimas yra neteisingas – pratinkitės prie to.
2. Pasauliui nerūpi jūsų savigarba ir savivertė. Pasaulis, prieš atkreipdamas dėmesį į jūsų savivertę, pirmiausia lauks, kad jūs ko nors pasiektumėte.
3. Tai, kad tu po mokyklos baigimo iš karto pradėsi uždirbinėti po 40 tūkstančių dolerių per metus – tikimybė labai maža. Jūs netapsite viceprezidentu ar neturėsite palydovinio telefono automobilyje, kol to neužsidirbsite patys.
4. Jei manote, kad jūsų mokytojas nepakenčiamas – pamatysite, koks bus jūsų viršininkas.
5. Užsidirbti pragyvenimui kepant mėsainius nėra jūsų savigarbos žeminimas. Jūsų tėvai mėsainių kepimą vadino ŠANSU.
6. Jei jūs patirsite nesėkmę, tai nėra jūsų tėvų kaltė. Neverkšlenkite dėl savo klaidų, mokykitės iš jų.
7. Iki jums gimstant jūsų tėvai nebuvo tokie nuobodūs. Tokiais jie tapo apmokėdami jūsų sąskaitas, skalbdami jūsų drabužius ir klausydami jūsų kalbų apie tai, kokie ypatingi jūs esate ir kokie nevykėliai yra jūsų mokytojai. Tad prieš imdamiesi gelbėti atogrąžų miškus, visų pirma, pamėginkite išsikuopti savo kambaryje.
8. Jūsų mokykla gal nebeskirsto vaikų į laimėtojus ir pralaimėtojus, bet gyvenimas to daryti nenustojo. Kai kuriose mokyklose yra net panaikinti neigiami įvertinimai ir jums leidžiama daugybę kartų laikyti testus, kol randate teisingą atsakymą. Tai visiškai nepanašu į tai, kas vyksta realiame gyvenime.
9. Gyvenimas nėra suskirstytas į semestrus. Jūs negausite tokių ilgų vasaros atostogų, ir darbdaviui visai neįdomu, ar jūs turite laiko ATRASTI SAVE – darykite tai savo laisvalaikio sąskaita.
10. Televizija NĖRA realus gyvenimas. Realiame gyvenime žmonės daugiau laiko praleidžia darbe, o ne kavinėse.
11. Gerai elkitės su “moksliukais” – gali būti, kad vienam iš jų taps jūsų bosu.
Paruošė Saulius Veržikauskas, panaudota svetainėje http://geografija.lt/ pateikta informacija.
Egzaminai liks be karūnos
Dabartinių dešimtokų, kai šie taps abiturientais, likimo vien brandos egzaminas turėtų nebelemti – nuo rudens turėtų būti įvestas kaupiamasis balas. Galutiniame abituriento vertinime jis gal net bus lygiavertis egzaminui.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Kalėdos! Jau pats žodis džiugina širdį. Nesvarbu kad mes galime bijoti to skubėjimo, ilgų kalėdinių dovanų sąrašų ką reikia nupirkti ir padovanoti kai ateis Kalėdos, vis dar galime jausti tą šiltą jausmą, kurį jautėme kai buvome vaikai, tą pačią šilumą, kuri pripildo mūsų širdis ir mūsų namus.
Joan Winmill Brown
G. Remeikienė. Atviras laiškas ŠMM ministrei J. Petrauskienei
Kodėl Lietuvos valdžios atstovų tokia maža savivertė? Ir kodėl neįsiklausoma į tiesiogiai dirbančių, kasdien susiduriančių su mūsuose esančiomis problemomis, švietimo srities darbuotojų, šiuo atveju, mokytojų praktikų pasiūlymais?
Kas jie, Lietuvos mokytojai, Vyriausybės vadovo S. Skvernelio, ŠMM ministrės akimis – kvailiai, nesusipratėliai, akli kurmiai, nematantys, kur pačios didžiausios problemos?
Daugiau apie tai skaitykite čia
A. Užkalnis. Apie beturtę mokytoją su kostiumėliu iš skuduryno
Kiekvienais metais mokytojai žada streikuoti dėl per mažų atlyginimų, kiekvienais metais su jais susitinka valdžios atstovai ir kažką truputį pažada, ir kiekvienais metais jokie streikai neįvyksta, o viskas lieka, kaip buvę: mokytojai yra ir toliau nepatenkinti ir nelaimingi vargšai, valstybės laikomi už gerovės borto.
Daugiau apie tai skaitykite čia
R. Zemkauskas: kokybiško švietimo nebus be pinigų – gamtoje taip nebūna
„Valstybės gyvybingumą garantuoja du dalykai – gynyba ir švietimas. Gynyboje situacija pagerėjo, dabar laikas imtis švietimo – o tai reiškia skirti jam daug pinigų. Baikime apsimetinėti,
kad prastai finansuojamos mokyklos duos nuostabius rezultatus. Gamtoje taip nebūna“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas, žurnalistas Rytis Zemkauskas, rengiantis naują
videoprojektą „XXI amžiaus mokykla“, kuris netrukus startuos Delfi.lt eteryje.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Kaip švedai auklėja įžūlius neklaužadas
Švedų psichiatras, rašytojas Devidas Eberhardas sako, kad liberalus auklėjimas kenkia ir vaikams, ir tėvams. Vokiečių leidinio „Die Zeit" žurnalistė Žaneta Oto kalbasi su juo Stokholme.
Daugiau apie tai skaitykite čia
ITIN SLAPTAS MOKYTOJOS DIENORAŠTIS
Žiūriu pro langą, stebiu apsiniaukusį dangų ir girdžiu taip įkyriai barbenančius lietaus lašus... Iš jų visada suprantu, kad jau rugsėjis. Džiaugiuosi, bet kartu ir sunkiai atsidūstu. Dar vieni mokslo metai.
Dirbu mokytoja. Šis rugsėjis jau ketvirtas. Šiais metais turiu krūvą auklėtinių, kurie labai smalsūs, išdykę, nepažaboti. Kiekvieną kartą, kai jie savarankiškai dirba pamokoje ir braižo kampus, atkarpas ir tieses, žiūriu į juos ir toks graudulys pereina per širdį...
Daugiau apie tai skaitykite čia
Mokytojų atlyginimai: pakeliui į lūžio tašką
Diskusijos apie švietimą yra visiškai unikaliai nuostabios. Kambary stovi dramblys. Visi šiaip žino, kad jis ten stovi, bet niekas apie jį nešneka. Tik ilgai diskutuoja, kaip čia ta sofa nepatogiai pastatyta – praeiti neįmanoma.
Apie tai skaitykite Alfa.lt.Nuomonės ir komentarai
„Consumer Classroom“
„Consumer Classroom“ – tai mokytojams skirta bendruomeninė svetainė, kurioje sukaupta gausi išteklių iš visos ES biblioteka vartotojų švietimo temomis ir kurioje yra interaktyvių bei bendradarbiavimo priemonių, padėsiančių parengti pamokas ir bendrinti jas mokiniams ir kitiems mokytojams.
Svetainę rasite čia
10 įgūdžių, kuriuos privalu ugdyti mokiniams
Mokslininkai, dėliodami ateities vizijas, sutaria dėl vieno – sparti technologijų plėtra ilgainiui visiškai pakeis įprastą žmogaus gyvenimo ir darbo scenarijų. Pagrindiniu mūsų privalumu taps įgūdžiai, kurių bent kol kas negali perimti mašinos ir dirbtinis intelektas. Rengtis naujajai realybei turime jau dabar, prie jos turi prisitaikyti ir mokykla. Įžvalgomis, ko ir kaip reikia mokyti vaikus, kad jie sėkmingai pasitiktų savo ateitį, dalinasi istorijos mokytojas Dalius Miknevičius, programos „Renkuosi mokyti!“ alumnas.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Seimo nario vlogas Nr. 16 - Mokytojai
Apie mokytojus. Be reikalo nuvertinome šią specialybę.
Siūlau pažiūrėti.
Sustok, traukiny…
Ar jums neatsibodo, jog Jūsų vaikus moko ir ugdo stumdomas, žeminamas mokytojas, vilkintis skuduryno rūbais, į kurį kiekviena poniutė, papūtusi lūpytes, valosi kojas? Ant jų galvų krenta šeimų, namų ir gatvės nuodėmės, jie atsako už Jūsų vaiko gyvybę ir sveikatą. Kam Jūs ją patikėjot? Europos ubagui, kad jis užaugintų dar vieną Europos ubagą.
Daugiau apie tai skaitykite čia...
SAVAITĖ BE PATYČIŲ“. KODĖL TIK SAVAITĖ?
Čia tas pat, kaip sakyti „savaitė be smurto šeimoje“. O juk aiškiai apibrėžėme ir uždraudėme bet kokį tėvų smurtą prieš vaikus – įskaitant ir psichologinį. Taigi, šeimoje patyčios nebetoleruojamos. O mokykloje?
Daugiau apie tai skaitykite čia
NULENKITE GALVAS IR DIRBKITE... ARBA BĖKITE IŠ LIETUVOS KUO GREIČIAU!
Žadėtoji „unikali ir giluminė“ švietimo sistemos pertvarka, kurią pradėjo Švietimo ir mokslo ministerija, panašu, ir baigsis tuo, kad keliomis pamokomis bus pailginti mokslo metai. Ši politikų idėja sukėlė didelį švietimo bendruomenės pasipiktinimą ir išprovokavo nemažai diskusijų – tiek apie patį švietimą, tiek apie mokytojus.
Daugiau apie tai skaitykite čia
AR POEZIJOS KNYGA NAMUOSE KEIČIA MOKSLEIVIO MATEMATIKOS PASIEKIMUS?
KODĖL vienos šalies moksleivių matematikos pasiekimai skiriasi nuo kitos šalies? KODĖL kaimo moksleivių matematikos pasiekimai skiriasi nuo miesto? KODĖL mergaičių pasiekimai skiriasi nuo berniukų? Ir viena iš pirmųjų minčių – ne vien mokykla moko vaikus, ne tik ji viena atsakinga už moksleivio pasiekimus. Vaikas auga šeimoje, joje praleidžia net daugiau laiko nei mokykloje. Tad šeimos įtaka vaiko vystymuisi labai didelė. Tik kaip įvertinti tą įtaką, kokius pagrindinius veiksnius išskirti?
Daugiau apie tai skaitykite čia
Mokytojas panoro atverti akis: šiurpi mokyklų realybė
Naujoji švietimo ministrė paskelbė, kad bus ilginami mokslo metai... Ir pasipylė tam pritariantys arba nepritariantys straipsniai, nuomonės, komentarai spaudoje ir per kitas žiniasklaidos priemones: ar tai išgelbės mūsų švietimo sistemą, ar duos daugiau naudos, ar žalos?
Daugiau apie tai skaitykite čia
Mokytoja priblokšta – „ant kilimėlio“ atsidūrė pašaukus mokinį pavarde
„Leiskite mokytojui kvėpuoti“, – šių žodžių filosofinius atspalvius man išaiškino sutikta kurso draugė, pasirinkusi pedagogės profesiją.
BENDRAUKIME.LRYTAS.LT
Daugiau apie tai skaitykite čia
Mokslininkai: mokymosi stiliai yra mitas
Žymūs neuromokslo, švietimo ir psichologijos akademikai neseniai išreiškė susirūpinimą, kad mokyklose vis dar populiarus mitas apie individualius mokymosi stilius. Mokymosi stilius – tai pamėgtas galvojimo, informacijos apdorojimo ir supratimo būdas. Mums yra priimta manyti, kad besimokantieji, žinodami savo mokymosi stilių, galės geriau išnaudoti mokymosi galimybes ir taip pasiekti geresnių rezultatų. Tačiau mokslininkai teigia, kad mokytojai turėtų visiškai atsisakyti šio plačiai paplitusio mito taikymo mokyklose.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Ateitis – mokyklos mokytojo rankose. V. Hugo
Svetainė Gerapamoka.lt startavo 2009 metais. Tikėdama šiais V. Hugo žodžiais dalinuosi idėjomis, padedančiomis paįvairinti pamokas ir palengvinti mokytojų darbą. Tegul tampa šis puslapis Jums, Mokytojai, naudingas kasdienis pagalbininkas ir patarėjas.
Gerapamoka.lt
Simona
Siūlau apsilankyti.Svetainę rasite čia
Skelbiame parodos „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ renginių programą: renginiuose – dėmesys didaktikai ir mokyklos vadybai
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudami su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centru ir Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindine mokykla, balandžio 12–13 d. organizuoja švietimo parodą „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“. Paroda vyks Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinėje mokykloje. Parodos organizatoriai parinko daugiau kaip 70 renginių kuriuose mokytojai ir mokyklų vadovai ras atsakymus į jiems rūpimus klausimus, pasisems idėjų tolesnei veiklai.
Daugiau apie tai rasite čia
Prof. A. Balčytienė: emocijos įveikia faktus – pernelyg pasitikime socialiniais tinklais
Beveik 40 procentų Lietuvos gyventojų socialiniai tinklai yra pagrindinis naujienų šaltinis. Tai parodė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų atliktas tyrimas. Mokslininkai taip pat patvirtino hipotezę, kad aukštesnį išsilavinimą turintys žmonės žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose skleidžiamą informaciją vertina kritiškiau ir atidžiau. Jie taip pat naudojasi ir nepalyginamai įvairesniais informacijos šaltiniais bei kanalais – nuo televizijos, interaktyvių medijų iki radijo bei spausdintinės žiniasklaidos (nors pastarosios išlikimo perspektyva yra itin miglota).
Daugiau skaitykite čia
Pedagogų perdegimas: kaip atpažinti ir sau padėti
„Neįmanoma profesija“ yra pasakęs apie mokytojo darbą psichoanalizės tėvu laikomas Sigmundas Freudas. Nors nuo S. Freudas laikų daug kas pasikeitė, iššūkiai, reikalavimai ir atsakomybė, su kuriais susiduria šiuolaikiniai mokytojai, tik išaugo. Tad nenuostabu, kad daugelis pedagogų anksčiau ar vėliau susiduria su profesiniu perdegimu. Apie tai, kaip perdegimas pasireiškia mokytojo darbe ir kas padeda jį įveikti, pasakoja klinikinis psichologas Vytis Valantinas, vedantis perdegimo prevencijos ir atsparumo stiprinimo grupes pedagogams. Daugiau skaitykite čia
Iššūkis pedagogui: kaip atpažinti ir lavinti gabius vaikus ?
Kiekvienais mokslo metais vienam mokytojui tenka dirbti su daugybe moksleivių, todėl pastebėti išskirtinius mokinio gabumus tampa nepaprastai sudėtinga, tačiau vertinga.
Daugiau skaitykite čia
Pagalba mokytojui: skaitmeninių mokymo priemonių ir metodinių patarimų katalogas
„Ugdymo sode“ paskelbtas lietuviškų skaitmeninių mokymo priemonių ir metodinių patarimų katalogas. Įvairių dalykų mokytojai čia ras savo darbui naudingų nuorodų, kur šaltiniai pateikiami įvairiu formatu.
Skaitmeninių mokymo priemonių katalogą rasite čia
Dėl patyčių mokykloje kaltina tėvus: štai ką gali žodis „žioplys“
Kartais net tragedijomis pasibaigiantys patyčių atvejai į mokyklas atsinešami iš namų, ko daugelis tėvų nenori pripažinti. Apsidrausti nuo patyčių nėra sudėtinga – tereikia nepamiršti kelių svarbių taisyklių.
Daugiau skaitykite čia
Knygos vaikams turi suteikti vilties
Knygos vaikams ir jaunuoliams turi parodyti šviesiąją gyvenimo pusę, tačiau pasaulinėje literatūroje vyrauja tendencija jaunuoliams rašyti knygas, kuriose viskas baigiasi blogai.
Daugiau skaitykite čia
Pedagogai neslepia: kas nutinka knygų neskaitančiam mokiniui
Specialistai sako, kad neskaitantiems vaikams sunkiau sekasi mokslai. Tačiau ką daryti, jei mažamečiui knygų skaitymas tampa kančia? DELFI domisi, kokią įtaką vaikų ugdymui gali turėti tėvai.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Rita Dukynaitė. Skaitymas ir rašymas per visus dalykus. Tarptautinių tyrimų įžvalgos
Susipažinkite su tarptautinių tyrimų įžvalgomis apie mokinių skaitymo ir rašymo gebėjimus!
6 paprasti pratimai smegenų mankštai
Kuo toliau, tuo labiau žmonės sveiką gyvenseną sieja ne tik su sveiku ir dailiu kūnu, tačiau ir su harmonija emociniame gyvenime. Juk sveikata neapsiriboja vien tuo, kaip tu atrodai ir kaip jautiesi: itin svaru yra ir tai, kaip tu treniruoji savo smegenis. Norint pramankštinti savo smegenis, nebūtina skaityti šimtus nuobodžių filosofinių knygų, mat tai sėkmingai padaryti galima pakeitus minimaliausius savo kasdienio gyvenimo įpročius.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Mokytoja ryžosi prabilti: „Jei jūs tik žinotumėte...“
Dirbu mokytoja jau trečią dešimtmetį, stengiuosi skaityti viską, kas tik susiję su mokykla. Neaplenkiau savo dėmesiu ir pikto mergaitės laiško, teigiančio, kad mokyklą baigia puskvaišių karta. Turėčiau dabar stoti ginti munduro garbės...
Daugiau apie tai skaitykite čia
Abiturientei trūko kantrybė: „Mokyklą baigia puskvailių karta!“
Vis rečiau užsuku į mokyklą, tačiau tai - ne saulėto pavasario kaltė. Mokymosi įstaiga man sukelia beprasmybės ir betiksliškumo jausmą, o toji diena, kai ją baigsiu, bus viena laimingiausių mano gyvenime.
Daugiau apie tai skaitykite čia
Mamai
Norisi pasakyti „ačiū“, bet dar labiau „ir aš Tave myliu, mama“. Ir tada pabučiavus į žandą tęsti šią kelionę ir daugiau nebebijoti. Užsirišti batus ir bėgti įkandin gyvenimui. Ir niekada nepamiršti to, kas iš tiesų svarbu...
D. Šakalienė. Šiuolaikiniai paaugliai – tiesiog monstrai?
Visą savaitę nerimo diskusijos, ar gerai pasielgė mokytojas Papilėje, smurtavęs prieš mokinį.
Plačiau apie tai skaitykite čia
Siūlau paskaityti...
Mokytojos dukra – atvirai apie mamos darbą: kiek daug jums nėra sakoma
Informacija apie naujus vadovėlius
Bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių ir kitų mokymų priemonių duomenų bazėje paskelbta
informacija apie naujus vadovėlius.
Siūlau paskaityti...
Švietimo atgarsiai
Kaip nori mokytis šiuolaikiniai vaikai
Prieš daugiau kaip dvidešimtmetį amerikiečių mokslininkai W. Strauss ir N. Howe pristatė kartų teoriją. Dabartiniai ir būsimi moksleiviai (gimę nuo 2003 iki 2023 metų) priklauso Z kartai – tai interneto karta, kuri informaciją priima ir apdoroja greičiau nei kiti, bet tik ne didelius jos kiekius.
-
Dalinuosi informacija apie knygą, kurią galite atsisiųsti.
-
Asociacijos „Kitoks vaikas“ direktorė radijo stoties PŪKAS klausytojams
pasakojo apie autizmą. Siūlau paklausyti.
Džiaugsmo ir vilties linkime šventų Velykų proga!
Nustebink visus. Kiaušinių dažymas kitaip.
-
Naudinga
nuoroda
Žiemos belaukiant...
Siūlau paskaityti...
Penktadienio fimuklas
Pasakojimas, kuris mane giliai sujaudino. Ar jums jis visiškai bevertis, ar žadinantis šį tą daugiau?... Pasistenkime ir mes nors ką nors pakeisti vaiko gyvenime...Šiandien!
Siūlau paskaityti „Pasakojimą apie Tedį Stollardą“
Siūlau pažiūrėti virtualioje edukacinėje bibliotekoje pristatomą filmą apie UPC projektą „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“. Galbūt sudomins. O čia galite rasiti ir patį „Ugdymo sodą“
- Ką sako mokytojo kūno kalba?
Siūlau paskaityti...
Kodėl verta skaityti???
Dešimt mokslinių faktų apie skaitymą ir kaip skaitymas gali
pagerinti jūsų gyvenimą:
1. Skaitymas gali padėti užkirsti kelią
Alzheimeriui.
2. Jeigu daug skaitai, reiškia, kad esi labiau linkęs kiekvieną
dieną išmokti kažką naujo.
3. Žmonės, kurie daug skaito, gali kokybiškiau atlikti užduotis, yra labiau susidomėję kultūra.
4. Skaitymas gali padėti jums kovoti su psichologinėmis problemomis.
5. Skaitymas gerina atmintį.
6. Skaitymas netgi gali padaryti jus seksualesniu, ypač moterims.
7. Skaitymas skatina analitinį mąstymą.
8. Skaitymas padeda plėsti žodyną. Jūs galite kalbėti kaip genijus!
9. Grožinė literatūra padeda geriau įsijausti į kito žmogaus vidų.
10. Žmonės, kurie skaito, dažnai yra sėkmingesni karjeroje ir asmeniniame gyvenime.
Šaltinis: http://www.unbelievable-facts.com/2013/09/10-scientific-facts-about-reading-books.html
Šaltinis: Facebook Mokyklos bibioteka
-
Klasikinė pedagogika nebetinka: gvildenamas „Z“ kartos fenomenas
- Kaip greitai ir efektyviai skaityti. Algirdas Karalius
- Geriausios TED kalbos švietimo tema. Visos šios kalbos turi lietuviškus subtitrus.
- Penktadienio dovana - filmukas: O GYVENIMAS TOKS TRUMPAS….
- Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pradžios viena per kitą ritosi ir tebesirita švietimo reformų bangos. Ir taip jau daugiau negu dvidešimt metų. Kam tos reformos? Naivesnio pasiteiravimo turbūt negali būti.